Zirkonyum diş kaplamanın avantajları nelerdir?

Diş kaplama tedavileri genelde porselen kaplama ile yapılmaktadır. Diş kaplama tedavisi iki şekilde yapılır. Bunlar metal destekli ve metal desteksizdir. Estetik olarak daha iyi bir beklentisi olan hastalar için diş doktorları daha estetik olan tedavi önermektedir.

Bu estetik gereksinimler, kişilerin diş hekimliği alanında daha güzel bir yöntem olan zirkonyum esaslı dişlerin tedavisinde kullanımına her geçen gün daha fazla dikkat etmesini sağlamaktadır. Diş yapımında kullanılan zirkonyum, saf mineral formu yerine zirkonya seramiğine dönüştürülen ve özel bir fırında işlenen beyaz bir maddedir. Zirkonyum diş kaplama, metal desteği olmayan kaplamalar grubundadır ve metal destek kaplamasına göre daha doğal bir görünüme sahiptir.

Zirkonyum diş kaplamanın avantajları nelerdir?

Zirkonyum diş kaplaması ışık geçirgenliği, olarak metal destekli kaplamalara göre daha fazladır. Bu sebeple diş etlerinizde koyu renklerin oluşması söz konusu değildir. Metal kaplama personel dişlerde olabilecek olan diş eti kenarında oluşan siyah renk yansıması gibi problemler bu kaplama şekli yaşanmayacaktır.  Aynı zamanda Konya zirkonyum diş kaplama bu maddenin ışığı geçirmesinden dolayı dişlerde oluşan mat görüntüler kaybolur. Dişler doğal haline daha yakın bir görüntü içerisinde olur ve böylelikle sağlıklı, şeffaf ve doğal bir görünüm oluşur. Güzel ve doğal görünümünün yanı sıra zirkonyum kaplama, diş eti sağlığınız için de önemlidir. Çünkü zirkonyum kaplamalar diş etleri ile daha uyumludur ve zirkonyum kronlar ile dişlerin etrafındaki diş etlerinde diş eti hastalığı olasılığı metal destekli diş kaplamalara göre daha düşüktür.   Zirkonyum kaplama beyaz, ısıya dayanıklı ve metallere alerjisi olan hastalar için ideal bir diş tedavisidir. Zirkonyum diş kaplamasının ışık geçirgenliği sayesinde mat görünüm kaybolur ve daha doğal ve güzel bir görünüm sağlar. Zirkonyum diş kaplama kullanan kişiler sıcağa veya soğuğa hassasiyeti sorunu yaşamaz. Ayrıca metal dişlere göre daha güçlüdür ve doğal görünümü nedeniyle ön dişler de daha çok kullanılmaktadır. Zirkonyum, sigara veya diğer nedenlerden kaynaklanan lekeleri en aza indirebilir, ağız kokusuna neden olmaz, diş eti problemlerine neden olmaz, ağızda meydana gelen tat değişikleri yaşatmaz.