Konya Diş Temizletme (Beyazlatma) Hizmeti - Fiyatları 2021

Konya Diş Beyazlatma & Temizletme Hizmeti

Bu sayfada Konya diş beyazlatma ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz. Özgüvenli bir gülüş, estetik ve sağlıklı bir görünüm, güzel fotoğraflar için en önemli unsurlardan birisi hiç şüphesiz beyaz dişlerdir. Gün içerisinde tüketilen yiyecek ve içecekler veya dişin karakteristik özellikleri dolayısıyla dişlerin rengi değişmekte, bu da kişiyi mutsuz edebilmektedir. Yapılan araştırmalarda dişlerdeki renk ve şekil bozukluklarının kişilerde psikolojik rahatsızlıklara dahi yol açabileceği kanıtlanmıştır. Dişler düzenli olarak temizlense de istenen beyazlığa çoğu zaman ulaşılamamaktadır. İşte bu noktada devreye alternatif diş beyazlatma yöntemleri girmektedir. Konya Diş Beyazlatma & Temizletme alanında hizmet veren kliniğimizde tüm işlemler uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Konya Diş Temizletme (Beyazlatma) Hizmeti - Fiyatları 2021
Konya Diş Temizletme (Beyazlatma) Hizmeti - Fiyatları 2021

Konya Diş Beyazlatma Yöntemleri

Konya diş temizletme beyazlatma, temelde iki yöntem üzerinden gerçekleştirilir. Bunlardan ilki, ofis tipi beyazlatmadır. Bu yöntem, ofis bleaching ismiyle de bilinmektedir. Bu yöntem aynı zamanda en etkili yöntemdir. Burada beyazlatma daha hızlı olur ve kalıcılığı daha uzun sürelidir. Daha etkili sonuçlar için uygulama öncesinde diş taşı temizliği yapılır. Ardından diş etlerinin üzeri, zarar görmelerini engellemek amacıyla koruyucu bir bariyer ile kapatılır ve ardından beyazlatma jeli uygulanır. Bu uygulama, 15 dakikalık aralarla iki veya üç periyot olarak yapılır ve toplamda iki veya üç seans istenir. Seanslar arasında hastalarımız çay, kahve gibi renklendirici gıdalardan uzak durmalı ve sigara kullanımını en aza indirmelidir. Seanslar arasındaki bu dönemlerde oluşabilecek hassasiyetleri önlemek amacıyla hassasiyet giderici diş macunları önerilmektedir.

İkinci yöntem ise ev tipi beyazlatma, bir diğer adıyla home bleaching’dir. Bu yöntemde yine renk saptanıp hastanın dişlerinden alınan ölçüler sayesinde hastaya uygun şeffaf bir plak üretilir. Bu plak ile birlikte beyazlatıcı ajan içeren tüpler hastaya verilerek uygulama şekli gösterilir. Hasta 2 hafta boyunca günde 2 kez bu işlemi gerçekleştirir. Tedavi sırasında hangi yöntemin kullanılacağı, hasta ile hekimin ortak fikri ile belirlenmektedir.

Kişiden kişiye değişmekle birlikte diş beyazlatme ve temizletme uygulamalarının geçerliliği 6 ay ile 3 yıl arasında sürebilmektedir. Bu noktada özellikle çay, kahve ve sigaranın aşırı tüketimi, dişlerin beyazlığını korumasını güçleştirmektedir. Yine diş bakımı ve temizliği de uygulamanın ömrünü etkilemektedir. Bu sebeplerle ilk beyazlatma işleminin ardından düzenli olarak kontrole gelen hastalarımız için bir takvim belirlenmekte, Konya Diş Beyazlatma & Temizletme garantisinde 6 ay veya 1 yıl aralıklı periyotlarda temizletme ve beyazlatma işlemleri tekrarlanmaktadır.

Tüm beyazlatma jelleri kişilerde bir miktar hassasiyete sebep olmaktadır. Şiddeti kişiden kişiye değişebilecek olan bu hassasiyet daha çok soğuk ve sıcak içeceklere ve havaya karşı oluşmakta ve hastalara bir miktar rahatsızlık vermektedir. Bu durum, uygulamanın olağan yan etkileridir. Ancak hassasiyet 1-2 gün içerisinde geçmezse tedavi durdurulabilir. Bu durumda diş hekiminizin uygulayacağı florür ve önereceği potasyum nitrat içerikli diş macunları ve kremlerle hassasiyet ve rahatsızlık hissi azaltılabilmektedir.

Şimdi Randevu Al

Yol Tarifi

Destek Hattı