Konya Genel Anestezi ve Sedasyon ile Diş Tedavisi

Konya Genel Anestezi ve Sedasyon ile Diş Tedavisi

Bazı diş tedavisi türleri birtakım insanlar için kaygı ve endişeyi beraberinde getiriyor. Tedaviden çekinen hastalar diş problemleri ile birlikte hayatlarına devam edebiliyorlar. Ancak ağız ve diş sağlığını korumak için bu tür çekincelerin giderilmesi, kişinin tedaviye yönlendirilmesi gereklidir. Bu tür durumlarda ve bazı diş tedavilerinde kolaylık sağlamak; kişinin rahat, kaygıdan uzak olması açısından genel anestezi veya sedasyon ile diş tedavisi tercih edilebilmektedir.

Konya Genel Anestezi ve Sedasyon ile Diş Tedavisi

Sedasyon ile Diş Tedavisi Nedir?

Sedasyonu hafif bir uyku hali olarak açıklayabiliriz. Aynı zamanda iki tür sedasyon uygulayabilmekteyiz. Bilinçli ve bilinçsiz şekilde ayrılan sedasyon türlerinin temelinde kişiye rahat hissettirmek ve ağrı hissetmemesini sağlamak olsa da küçük bir farkla birbirlerinden ayrılır. Bilinçli sedasyonda bilinç açık kalmakta, hasta duyduğu ve çevresinde olan şeyleri anlayabilmekte hatta hekimin söylediklerine tepki verebilmekte, söyleneni yapabilmekte ancak hiçbir şekilde ağrı hissetmemektedir. Bilinçsiz sedasyonda ise belirlenen süre boyunca hastanın bilinci verilen ilacın dozu arttırılarak tamamen kapalı tutulmaktadır ve tedavi başarıyla sonlandıktan birkaç dakika sonra hasta uyandırılmaktadır. Hasta uyandıktan sonra da asla bir ağrı hissetmemekte, duyduğu uyku halini ise kısa bir şekerleme olarak tanımlayabilmektedir.

Sedasyon basit sedatifler ile sağlanmaktadır. Kişiye; anestezi uzmanlarımızca ayarlanan dozda ilacı, damar yolu, ağız yolu veya solunum yoluyla verdikten sonra belirlenen tedavi süresi kadar uyku hali, rahatlama sağlar. Kişiye herhangi bir zararı olmayan bu basit ilaçlar, sadece tedavi bitene kadar uyku halinde kalmanızı; endişe, kaygı, ağrı duymamanızı sağlıyor. Tedavinizin türüne ve size bağlı iki tür uyutulma halinden biri uygulanabilmektedir.

Merkezimizde kişiye, yaşa, tedavinin türüne bağlı olarak sedasyon ile diş tedavisi yapmaktayız. Bu tedavi türleri elbette ki deneyimli, uzman, oldukça başarılı olan diş hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır. Sizin de dişlerinizden yana bir sorununuz varsa ancak diş hekimine gitmek konusunda bir çekinceye de sahipseniz; kaygı duymanıza, korkmanıza hiç gerek yok. Konya sedasyon ile diş tedavisi sorununuza çözüm olacaktır. Merkezimizden hizmet almak, randevu oluşturmak için hiç beklemeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Randevu Al

Yol Tarifi

Destek Hattı