Konya İmplant Ücretleri 2024 (İmplantoloji) - İmplant Uzmanı

Konya İmplant Ücretleri 2024 (İmplantoloji)

Konya implant ücretleri çok fazla değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenlikler hastanın kaç tane implant ihtiyacı olduğuna, hangi implant türünün olması gerektiğine ve ağız yapısına göre değişiklik göstermektedir. Dilerseniz iletişime geçin, detaylı bir muayeneden sonra size implant ücretlerini bildirelim.

Çoğunlukla hastanın diş kaybına uğramaması için dişlerdeki çürükler veya iltihaplanmalar periodental tedavi ile çözüme kavuşturulmaya çalışıyor. Fakat bazı durumlarda diş hekimleri diş kaybının önünü geçememektedir. Diş kaybına uğrayan hastalar diş yerindeki boşlukla birçok zorluk yaşamaktadır. Önceki dönemlerde bunu çözmek adına takma diş veya köprü tedavisi uygulanıyordu fakat günümüzdeki teknoloji ile implant tedavisi bu sorunu kesin olarak çözmektedir. Diş implantı yapay diş köküdür. Çekilen dişinizin yerine koyulacak yapay dişler için bir kök olmak zorundadır.

Konya İmplant tedavisi de size bu kökü sunmaktadır. Hiçbir yan etkisi bulunmayan Titanyumdan yapılan bir vida kök görevi göreceği çene kemiğine yerleştirilir.

Siz de Konya implant ücretleri hakkında bilgi almak istiyorsanız, Ali İhsan Erkan ile iletişime geçebilir ve anında fiyatları öğrenebilirsiniz.

Konya İmplant Ücretleri 2024 (İmplantoloji) - İmplant Uzmanı
Konya İmplant Ücretleri 2024 (İmplantoloji) - İmplant Uzmanı

Konya'da İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Konya implant tedavisi 18 yaşın altındakilere uygulanmamaktadır. Çünkü 18 yaş altı bireylerde çene kemiği tam oturmayarak yüz gelişimi devam etmektedir. Bu yüzden bu gibi işlemler 18 yaş üzerindeki çene gelişimini tamamlamış kişilere uygulanır. Ayrıca hastaların 18 yaş üzeri olduğu halde kliniğimizde çekilen röntgende tedaviye uygun olup olmadığına bakılır. Şeker hastası kişilerin tedavi öncesinde kontrol edilmesi ve kan sulandırıcı kullanan hastaların tedaviden bir süre önce ilaçlarını kesmesi gereklidir. Ayrıyeten kemik erimesi hastalığı olan bireyler öncesinde kontrol edilmelidir.

konya implant
konya implant

İmplant Tedavisi Sıkça Sorulan Sorular

 • Yapılan implant doğal dişlerinizle aynı şekilde görüneceği için mükemmel görünüm elde edeceksiniz. Kliniğimizde yaptırdığınız implant çene kemiğinizle hızlı bir şekilde kaynaşacağı için doğal dişlerinizden farklı bir his yaşamayacak ve rahatsız hissetmeyeceksiniz.
 • Kötü koşullarda yapılan implantlarda konuşma bozukluğu gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından yapılan implantlar sayesinde hiçbir sorunla karşılaşmayacak ve akıcı bir konuşmaya sahip olabileceksiniz.
 • Çekilen dişin yerindeki boşluk sizi yemek yerken zorlayarak her yiyeceği yemenize izin vermemektedir. Konya İmplant ile her yiyeceği zorlanmadan ve acı çekmeden yiyebilirsiniz.
 • Dişleriniz arasındaki boşluk sebebi ile gülerken kendinizi kötü hissedebilir veya çekinebilirsiniz. Kliniğimizde yaptırdığınız implant tedavisi sayesinde daha özgüvenli gülüşlere sahip olabilirsiniz.
 • Konya İmplant tedavisi ile işlem yapılan dişinizi ömür boyu kullanabilirsiniz.
 • Ayrıca implant yapılırken komşu dişlerin küçültülmesi gerekmediği için doğal dişlerinize zarar verilmemektedir.
 • İlk olarak kliniğimize gelen hastaların uzman hekimler tarafından röntgenleri çekilip detaylı olarak muayene edilerek uygun tedavi yöntemleri belirlenir. Bu tedavi planı hastaya anlatılarak hastanın soruları cevaplandırılır.
 • Hastanın ağrı hissetmemesi için hastaya uygun anestezi işlemi yapılır.
 • Çene kemiğinin ve diğer dişlerin ölçüsü alınır.
 • Daha sonra bölgedeki çene kemiğinin yuvasına titanyumdan yapılmış çivi yerleştirilir ve üzeri diş eti ile kapatılarak geçici köprü yapılır ve 3-6 ay iyileşmesi beklenir. İyileşme oldukça bu implant çene kemiği ile kaynaşır.
 • İyileşme olduktan sonra yapılan yeni dişler takılır.

Operasyon sonrasında 2 saat boyunca herhangi bir yiyecek yenilmemelidir. 24 saat boyunca çok soğuk veya çok sıcak yiyecek- içeceklerden uzak durmalısınız. Operasyonun yapıldığı akşam dişlerinizi fırçalamamalısınız. Uzman hekimimizin verdiği antibiyotik veya ağrı kesicileri doğru bir şekilde kullanmalısınız. İlk birkaç gün şişkinlik olabileceği için buz uygulaması yapmalısınız.

Kaybolmuş dişlerin yerine tamamen doğal bir görüntü veren diş implantı günümüzde oldukça yaygındır. İmplant tedavisi diğer diş tedavilerine göre daha maliyetlidir fakat şunun bilinmesi gerekir ki implant tamamen kaybolan diş yerine doğal görünüm kazandıran ve ömür boyu kullanılan bir tedavidir. Kliniğimizdeki konya diş implantı fiyatları uygun ve kaliteli olmakla beraber işlem uzman hekimler tarafından yapılmaktadır. İmplant tedavisinin tek bir fiyatı bulunmamakla beraber etkileyici birçok faktör bulunmaktadır. Hangi sayıda implant olacağı, implantın markası, greft sayısı ve malzemelerin kalitesi gibi faktörler tedavi ücretini etkilemektedir.

Konya İmplant Tedavisi Hakkında Önemli Yazılar
Şimdi Randevu Al
Yol Tarifi
Destek Hattı