Konya Diş Protezi Fiyatları (Protetik Tedavi) - Çeşitleri

Konya Diş Protezi (Protetik Tedavi)

Diş protezleri tüm dişlerin yerine üretilebildiği gibi bir ya da birkaç diş için de üretilebilir. Amaç kaybedilen dişlerin yerine konulan dişlerin hastanın yaşam kalitesini arttırması ve kişisel ihtiyaçlarını karşılamasıdır. Bu işlemler gerçekleştirilirken hastanın mevcut doğal dişlerinin öncelikli olarak kullanılması büyük önem teşkil eder. Çiğneme etkinliğinin yeniden kazandırılması ya da arttırılmasının yanında hastanın dış görünüşüne de büyük önem verilir. Bu yüzden dişlerdeki doğal görüntü için hastanın kemik rengine en uygun tonlarda diş ya da dişler seçilmelidir. Hasta tedavi sonrasında hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak kendini daha rahat hissetmiş olacaktır. Diş protezlerini çeşit itibariyle iki ana başlık altında incelemek mümkündür.

Bunlar; sabit diş protezleri ve hareketli diş protezleridir. Konya diş protezi merkezimizde alanında uzman hekimlerimiz her iki tedaviyi de gerçekleştirmektedir.

Konya Diş Protezi Fiyatları (Protetik Tedavi) - Çeşitleri

Konya Sabit Diş Protezi

Adından da anlaşılacağı üzere kişinin kendi isteğiyle çıkarılamayan, ağız içine yapıştırılarak uygulanan diş protezleridir. Çoğunluklu diş kaybı az olan hastalara uygulanır. Hastanın mevcut dişi kesilip küçültülmesiyle birlikte var olan dişin üzeri kaplanır ve üzerine protez monte edilir. Farklı materyallerden üretilebilen sabit protezlerin hazırlanması, prova edilmesi ve yerine takılması birkaç haftayı bulabilmektedir. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte protez diş uzmanı kadromuz son teknoloji ile çalışmaktadır.

Hastanın kendisi tarafından takılıp çıkarılabilen eksik dişlerin yerini alabilen aparey olarak tanımlanabilir. Sabit protez kullanımının yeterli imkân bulamadığı vakalarda uygulanır. Uygulama sırasında var olan dişlerden ve dokulardan destek alınır. Hareketli diş protezi bakımına dikkat edilmesi gerekmektedir. Yemeklerden sonra çıkartılıp temizlenmesi ve ağız dışında kaldığı sürede temiz içme suyu içerisinde bırakılması protezlerin kullanım ömrünü arttıacaktır.

Hastalarımızın diş protezine hem fiziksel hem de zihinsel olarak alışma süreci diş hekimlerimizin tavsiye ve desteğiyle kolaylıkla geçirilir. Diş proteziyle yemek yemek ve konuşmak başlangıçta zor olabilir. Özellikle hasta çok uzun süre dişsiz kalmışsa, dişsiz halde protezli olduğundan daha rahat yemek yiyebilir fakat bu sağlıklı değildir. Birkaç gün alıştıktan sonra normal yaşantıya daha kaliteli bir şekilde geri dönülür. Konya Diş Protezi ekibimiz yüzünüze gülümseme getirmek, yeniden kendiniz gibi hissetmenizi sağlayacak doğal dişler için güncel ve gelişmiş hizmet sunmaktadır.

Şimdi Randevu Al

Yol Tarifi

Destek Hattı