Konya Diş Teli (Şeffaf Diş Teli) Ücretleri 2024

Konya Diş Teli Tedavi Ücretleri

Konya diş teli tedavi ücretleri kişinin ağız yapısına göre değişiklik göstermektedir. Konya Diş teli fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen iletişime geçin.

Ortodonti bilim dalı; dişlerin ağız içinde düzgün şekilde yerleşmesini sağlayan diş düzensizliklerini gideren ve gülüş estetiği oluşturan uzmanlık alanıdır. Diş teli tedavisi de ortodonti uzmanı diş hekimleri tarafından yapılır. Konya diş teli tedavisi çenenin ve dişlerin uyum içinde olmasını sağlar. Dişleri çarpık ya da aralıklı olan, çenede yamukluk olan bireylerde dişleri olması gereken dizilime getirmek için diş teli takılır. Ağız ve diş yapısında meydana gelen bozukluklar gülmeyi, konuşmayı, yeme içmeyi hatta sosyal yaşantıyı olumsuz etkileyebilir.

Konya Diş Teli (Şeffaf Diş Teli) Tedavisi Aşamaları

Konya Diş Teli (Şeffaf Diş Teli) Ücretleri 2024 - Ortodonti Uzmanı
Konya Diş Teli (Şeffaf Diş Teli) Ücretleri 2024 - Ortodonti Uzmanı

Konya diş teli ve şeffaf diş teli tedavisinin pek çok aşamaları vardır. Ortodonti kişinin diş teli ihtiyacını tespit ederse öncelikle dişteki diğer sorunlar giderilir. Çürükler ve kırıklar giderilir, diş etlerinde sorun varsa tedavi edilir ve diş temizleme yapılır. Daha sonra ağız içi ile dişlerin üç boyutlu fotoğrafı çekilerek alt üst çene ölçüleri alınır. Diş teli takmadan önce dişlere geçici braketler takılır. Daha sonra diş telleri braketlere sabitlenerek takılır. Braketlerle dişin tutturulmasının nedeni normal duruma geçmek için dişlere güç uygulamasıdır. Uygulanan güç sayesinde dişler zamanla istenen konumu alır. Bu süreç sanılanın aksine acı verici bir süreç değildir. Kliniğimiz en doğru şekilde tedavi almanız ve dişlerinizdeki sorunları düzeltebilmek için sizlerle ilgilenmektedir. Diş telleri takılınca ilk aşamada dişlerde sıkışma ve hafif ağrılar hissedilebilir. Bu durumun yaşanma süresi kişiden kişiye değişse de geçici bir süreçtir. Konya diş teli tedavisi olarak sizlere en başarılı süreci uygulamaktayız.

Konya diş teli tedavisinde amaçladığımız durum dişlerin kemik içinde hareketini sağlamaktır. Diş hareketleri kısa sürede gerçekleşecek bir aşama olamaz. Bu nedenle diş teli tedavileri genelde uzun sürer. Dişlerin düzelmesi minimum 3 ayda oluşur. Kişiden kişiye değişen düzelme bazı hastalarda birkaç yıl sürebilir. Tedavide ortodonti uzmanı bazen hastadan lastik adı verilen elastik ajanları kullanmasını isteyebilir. Lastikler günlük olarak hastanın kendisinin değiştirebileceği basit aparatlardır.

Konya şeffaf diş teli tedavisi
Konya şeffaf diş teli tedavisi

Konya Diş Teli Tedavisi Sıkça Sorulan Sorular

Konya diş teli tedavisi olarak kemik gelişimi tamamlanmamış ve dişler tam olarak oturmamış kişilere tedavi uygulamamaktayız. Çocuklarda en az 10 yaşındaki kişilerde diş teli tedavisi başlasa da 18 yaşı tavsiye ediyoruz. Özellikle 7-10 yaş arası bir çocukta yüz bölgesinde büyüme devam ettiğinden diş teli tedavisi önerilmez.

Diş teli tedavisi yürütülürken hasta bazı gıdalardan uzak durmalıdır. Özellikle dişe yapışan, taneleri teller arasına kaçabilecek ve sert olan gıdalar tüketilmemesi gereken gıdalardır. Bunlar dışında gazlı ve alkollü içecekler de braketleri yerinden oynatma riskine sahip olduğundan tavsiye edilmez. Yumuşak ve dişleri zorlamayacak gıdaları tüketmeniz tedaviyi başarılı şekilde yürütmeye olanak sağlar. Dişlerinizi fırçalarken dahi yumuşak ve hassas hareketler uygulamanız gerekir. Braketlerin aralarını temizlemek için hastaya diş ara yüz fırçası kullanması önerilir. Konya diş teli tedavisi olarak dişlerinize tel takılıp takılmamasını belirlemek için muayene olmanız yeterlidir. İlk muayenede uzman ortodontistlerimiz sizlere tedavi süreci hakkında geniş bilgilendirme yapmaktadırlar.

Şimdi Randevu Al

Yol Tarifi

Destek Hattı