Konya Diş Dolgusu Fiyatları 2024 - Diş Dolgu Estetiği

Konya Diş Dolgusu - Estetik Diş Dolgusu

Kliniğimiz, Konya diş dolgusu konusunda uzman kadrosuyla hizmet vermektedir. Diş dolgusu çürüyen bir dişi tedavi etmede en yaygın kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. Diş hekiminiz dolgu tedavisine karar verebilmek için küçük aynalar veya gerektiğinde röntgen cihazı kullanır. Diş hekiminin seçtiği tedavi tipi çürüğün kapsamına göre değişebilmektedir. Diş dolgusu, diş hekimleri tarafından çürümüş dokuyu uzaklaştırmak, bölgenin uygun şekilde temizlenmesi ve boşluğun seçilen malzeme ile doldurulması aşamalarından oluşur.

Günümüzde dolgu yapılması için kullanılan malzemenin çeşidine göre dörde ayrılmaktadır.

Konya diş dolgusu fiyatları için şimdi iletişime geçin.

Konya Diş Dolgusu Fiyatları 2021 - Diş Dolgu Estetiği
Konya Diş Dolgusu Fiyatları 2021 - Diş Dolgu Estetiği

Konya Diş Dolgusu Çeşitleri

Amalgam (Gümüş Dolgu)

Yüksek basınca dayanıklı olması, uzun ömürlü olması ve gerekli görüldüğünde sökülebilmesi, diğer yöntemlere daha ucuz olması gibi nedenlerle kullanılan en yaygın Konya diş dolgusu yöntemlerinden biridir. Ancak gri renkte olması nedeniyle genellikle arka dişlerde kullanılır. Dişe tamamen yapışmaması ve bu nedenle oluşan boşluktan bakterilerin girerek çürümenin devam etmesi gibi dezavantajları da mevcuttur.

Kompozit Diş Dolgu

Silikondioksit parçacıklar içeren bir karışımla oluşturulur. Dişinizle aynı renkte olması, amalgam dolgunun aksine dişe tamamen yapışabilmesi nedeniyle bakterilerin dişe geçmesine engel olan bir yapıya sahip olması önemli avantajlarıdır. Ancak yüksek basınca dayanıklı olmaması nedeniyle daha kırılgandır; bu nedenle daha çok ön dişlerde kullanılır. Ayrıca, sigara, çay, kahve gibi aşındırıcı maddelerin kullanımdan dolayı renklerini kaybedebilmektedir.

Sipariş üzerine laboratuvarlarda özel olarak üretilip daha sonra dişe yapıştırılır. Porselen dolgu, diş rengine uygun, kompozit dolguya göre daha dayanıklı ve lekelenmeye daha dirençlidir. Dişe yapışması ve dişle uyumu çok iyi olması gibi nedenlerle arka dişlerin tedavisinde kullanılmaya çok uygundur. Ancak, amalgam ve kompozit diş dolgusu gibi dolgulara göre daha maliyetli ve uygulama süreci daha uzundur.       

Süreç tıpkı porselen dolgudaki gibidir. Ancak altın dolgu çok daha dayanıklı olduğu için yirmi yıl veya daha uzun süre kullanılabilmektedir. Ancak en pahalı ve uygulaması uzun süren yöntemdir.

Dolgular kişinin yeme alışkanları nedeniyle çatlayabilmekte ve bu da dolgunun zamanla düşmesine neden olabilmektedir. Bunun dışında tedavinin uygulanması sırasında eğer dolgu dişten taşmışsa ya da dolgu yapılan yüzey genişse dolgunun düşmesi gibi durumlar yaşanabilmektedir. Kliniğimiz, Konya diş dolgusu alanında uzman kadrosuyla hizmet vermektedir. Yeni dolgu yapımı, mevcut dolguların onarılması ve yeniden yapılması gibi pek çok işlem kliniğimizde gerçekleştirilmektedir.

Şimdi Randevu Al

Yol Tarifi

Destek Hattı