Konya Lamine Diş Kaplama Uygulaması ve Fiyatları 2021

Konya Lamine Diş Kaplama Uygulaması

Diş ve diş eti hastalıkları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli sağlık problemleri arasında yer almaktadır. Sindirimin dişte başladığını düşünecek olursak, ağız ve diş sağlığı oldukça önem arz etmektedir. Teknolojinin de gelişmesi ile birlikte diş hekimlerinin uyguladığı tedavilerde ilerleme göstermiştir. Porselen diş kaplama da bunlardan biridir. Bu uygulama lamina diş kaplama olarak adlandırılmaktadır. Lamina ‘’yaprak’’ anlamına gelmektedir. Buradan yola çıkacak olursak diş üzerine ince bir kaplama ile son derece estetik bir görüntü sağlayan bir uygulama şeklinde ifade edilebilir.

Konya Lamine Diş Kaplama Uygulaması ve Fiyatları 2021
Konya Lamine Diş Kaplama Uygulaması ve Fiyatları 2021

Lamina Diş Kaplama Neden Yapılır?

Lamina uygulaması birçok farklı nedenden yapılmaktadır. Bunlar;

  • Şekil bozukluklarının giderilmesi
  • Genetik yapı bozukluklarının düzeltilmesi
  • Dişlerin uzunluklarını arttırma
  • Renk eşitsizliklerini düzeltme
  • Yapısı bozulmuş dokuların onarımı
  • Dişlerde ayrılık ya da eğrilik durumunun düzeltilmesi
  • Kırılmış dişlerin yeniden yapılması

Şeklinde sıralanabilir. Bu uygulama bütün yaş gruplarını kapsamaktadır. Lamina diş tedavisi, eğer uygulanan başka tedaviler varsa bunlar sonlandırıldıktan sonra yapılmalıdır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer durum ise gece diş sıkma veya diş gıcırdatma gibi problemlerinin var olup olmadığıdır. Bu gibi durumlar uzun vadede tehlike yaratabileceğinden gerekli tedaviler uygulanıp sonuç alındıktan sonra lamina diş kaplama yapılmalıdır.

Lamina diş kaplamada kullanılan ham madde dolayısıyla uzun süre kullanım söz konusudur. Dişlere yapıştırılırken kullanılan porselen, diğer maddelere göre daha dayanıklıdır. Lamina, aşınma ve lekelenmeye karşı da oldukça dayanıklıdır. Lamina kaplama yapıldıktan sonra ağız ve diş sağlığı için uygulanan rutin bakımlar devam ettirilmelidir. Tırnak yeme, aşırı sert ve kabuklu yiyeceklerin tüketilmesinde dikkat sağlanıp merkezimizde hekimlerimizin belirttiği aralıklarda düzenli kontrollere giderek uzun süre kullanılabilir.

Lamina kaplama uzmanlık ve hassasiyet gerektirir. Uygulama, merkezimizde gerekli hassasiyet gösterilerek uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu uygulama ortalama 3-4 seansta tamamlanmaktadır. Konya Lamina diş uygulaması için merkezimizde diş ölçüleri alınarak çalışmalara başlanır. Alınan bu ölçülere uygun olarak özel maddeler ile hazırlanıp diş üzerine yerleştirilir. Yerleştirilen lamina kaplama sabitlenir. Dişlere yapıştırıldıktan sonra aşındırma ve kesme işlemi yapılmaz. Alınan sonuç ömürlük kullanım sağlayacaktır. Lamina kaplama için merkezimize gelip bilgi alabilir, sitemizde yer alan iletişim numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Şimdi Randevu Al

Yol Tarifi

Destek Hattı