Kategoriler
Blog Evde Diş Beyazlatma

Etkili Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Gülümsendiğinde en çok dikkat çeken şey dişlerdir. Bu nedenle hem dişlerin sağlığı hem de temizliği iyi bir görünüm için önemlidir. Sigara içmek ya da çok fazla kahve ve çay tüketmek dişlerin renginin sararmasına neden olmaktadır. Sarı dişler de güzel bir görünüm olmadığı için kişilerin özgüvenlerini zedeleyebilmektedir. Fakat sararmış dişlerin çözümü oldukça kolaydır. Bu problemi çözmek için diş beyazlatma dan yararlanılabilir.

Etkili Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Diş beyazlatma işlemleri farklı seçeneklerde olmaktadır. Kişilerin dişlerinin durumuna göre bu seçeneklerden biri seçilerek diş beyazlatma işlemleri yapılır.4 farklı diş beyazlatma yöntemi bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Ev tipi diş beyazlatma: Bu yöntem için ilk olarak hastanın ağzından ölçü alınarak ona özel plaklar hazırlanır. Hazırlanan plağın içerisine beyazlatma jeli uygulanır. Ve hazırlanan bu plaklar kişilere verilerek evde takmaları sağlanır. Plaklar günde 3-4 saat 15 gün boyunca takılarak ev tipi beyazlatma işlemi yapılır. Dişçiye gitmek için çok fazla zamanı olmayan kişiler için en ideal yöntemdir.
  • Ofis tipi diş beyazlatma: Kliikte diş hekimi tarafından yapılan beyazlatma işlemine ofis tipi diş beyazlatma adı verilir. Klinik ortamında kısa bir sürede lazer ile dişler beyazlatılır. İlk olarak dişlerin üzerine beyazlatıcı jel sürülür ve jelin üzerine lazer uygulanır. En kısa süren beyazlatma işlemidir.
  • Kombine diş beyazlatma: Hem ev tipinin hem de ofis tipi beyazlatma işleminin kombin edilmesi ile uygulanan yönteme denilmektedir. İlk olarak klinikte uygulanan diş beyazlatma işleminden sonra evde beyazlatma işlemine devam edilir.
    • Tek diş beyazlatma: Genelde kanal tedavisi yapıldıktan sonra diş sararmakta ve renk değiştirmektedir. Tek bir dişin renginin diğerlerinden farklı olması kötü bir görünüm yaratmaktadır. Bunun için tek dişe yapılan beyazlatma işlemine bu yöntemin adı verilmektedir. Konya diş beyazlatma olarak sık tercih edilen beyazlatma yöntemlerinden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir