Evde Diş Beyazlatma Yolları Nedir? Nasıl Diş Beyazlatılır?

Evde diş beyazlatma yolları sorusunu şu sıralar çok kez almaktayız. Dr. Ali İhsan Erkan sizler için bazı evde diş beyazlatma yollarını bu yazı ile aktaracak.

Evde Diş Beyazlatma Yolları Nedir? Nasıl Diş Beyazlatılır?

Kabartma tozu içeren diş macunlarının yüzeyleri beyazlatmak için etkili olduğu kanıtlanmıştır. Kabartma tozu, sodyum bikarbonat veya sodyum florür, macun benzeri bir madde oluşturmak için suyla karıştırılır. Bu macun daha sonra temizlenecek dişe uygulanabilir. Zamanla, tekrar tekrar kabartma tozu kullanımı, yüzey lekelerini gidermeye ve dişleri beyazlatmaya yardımcı olacaktır.

Ayrıca kabartma tozu ile aynı aktif maddeleri içeren çeşitli diş macunları da vardır. Bu diş macunları, daha beyaz sonuçlar elde etmek için herhangi bir ek ağartma maddesi gerektirmez. Sodyum florür içeren diş macunları, belirtildiği şekilde kullanılırsa sağlıklı bir gülümseme sağlarken diş çürüklerini önlemeye yardımcı olur. Sodyuma duyarlı olanlar için diş ipi, ağartıcı maddeler kullanmadan plağı temizleyebilir.

Evde Diş Beyazlatma Yolları Nedir
Evde Diş Beyazlatma Yolları Nedir

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma, gülümsemeyi iyileştirmek için kolay, ameliyatsız ve uygun fiyatlı bir yöntem sunan günümüzde en popüler kozmetik diş tedavileri arasındadır. Çoğu insan tarafından dünya çapında değer verilen diş beyazlatma tedavileri her bütçeye, programa ve kişiliğe uygun bulunabilir. Diş beyazlatma da müşterilerin değişen ihtiyaçlarına uyacak şekilde gelişmiştir. Çoğu kozmetik prosedür artık çevrimiçi olarak sunuluyor, bu da hastaların daha fazla seçeneğe sahip olmalarını ve nihai seçimlerini yapmadan önce olası tedavi seçenekleri hakkında daha fazla araştırma yapmalarını sağlıyor. Çevrimiçi diş klinikleri, diş beyazlatmayı daha erişilebilir ve kullanıcı dostu hale getirdi.

İnternet, evde beyazlatma ürünlerini geçmişte olduğundan çok daha erişilebilir ve uygun fiyatlı hale getirdi. Daha önce 100 lira veya daha fazla pahalı olan diş beyazlatma ürünleri artık çoğu çevrimiçi diş kliniği tarafından tedavi başına 25 lira gibi düşük bir fiyatla sunulmaktadır. Bazı klinikler, bir diş ziyareti fiyatına birden fazla tedavi sunar. Bu tedavilerin her zamankinden daha popüler olması şaşırtıcı değil. Kozmetik açıdan bakıldığında, diş beyazlatma bir dizi fayda sağlar.

Konya diş beyazlatma fiyatları için tıklayınız.

Diş Beyazlatma Tedavisi Nedir?

Dişleri doğal olarak beyazlatmanın en büyük nedenlerinden biri de yiyecek ve içeceklerle dişlerin lekelenmesini önlemektir. Günlük yiyecek ve içeceklerimiz dişlerimizi lekeleme eğilimindedir. Çay, kahve, şarap ve meyve suları başlıca suçlulardır. Sigara ve kırmızı şarabın da dişlerin rengini bozduğu bilinmektedir. Anahtar, daha beyaz dişlere daha hızlı sahip olmanızı sağlamak için dişlerinizin bu yaygın kaynaklara maruz kalmasını sınırlamaktır.

Dişleri Korumanın Yolları

Dişlerinizin lekelenmesini önlemek için iyi ağız hijyeni alışkanlıkları uygulayın. Her yemekten sonra ve birkaç saatte bir fırçalayın. Her diş randevusundan sonra fırçalayın. Dişlerinizin arasına diş ipi koyun ve dilinizi de diş ipi ile temizlemeyi unutmayın. İyi diş hijyeni uygulamalarını takip ederek dişlerinizde dışsal renklenme oluşumunu azaltabilir ve diş problemleri geliştirme riskinizi azaltabilirsiniz.

Konya Diş Doktoru Dr. Ali İhsan Erkan’a evde diş beyazlatma ile ilgili sorularınız var ise iletişime geçip sorabilirsiniz.