Konya Kanal Tedavisi Ücretleri 2024 - Endodonti Uzmanı

Konya Kanal Tedavisi Ücretleri 2024

Konya Kanal Tedavisi Ücretleri bir takım farklılıklar göstermektedir ve hastanın detaylı bir şekilde diş muayenesi yapıldıktan sonra bildirilir. Hemen siz de iletişime geçin ve kanal tedavisini geciktirmeyin. 

Diş; mine, dentin ve pulpa tabakalarından oluşur. Dişin boşluğuna ise kök kanalı denir. Pulpa yani kök kanalındaki yumuşak doku içerisinde besleyici kan damarları ve sinirleri barındırır. Önceki zamanlarda, enfeksiyon bu tabakaya geldikten sonra diş kurtarılamayarak çekilmek zorunda kalıyordu fakat günümüzde diş kökünde bulunan enfeksiyon temizlenerek oluşan boşluk biouyumlu materyal ile dolduruluyor. Bu işlem genellikle pulpaya kadar ilerleyen enfeksiyonlarda kullanılır. Kanal tedavisinden önce genelde dişte bir ağrı olmaktadır. Bunun sebebi diş sinirinde oluşan çürüme veya başka bir sebepten dolayı oluşan vücut tarafından yabancı madde olarak algılanan iltihaptır. Bu iltihaplar bazı durumlarda ağrı yapmamaktadır bu yüzden hastalar kliniğimize gelip aylık kontrollerini yaptırmalıdırlar.

Erken teşhis edilemeyen çürükler ilerler ve diş sinirine ulaşarak kanal tedavisini gerektirir. Kanal tedavisi yapılmayan diş iltihapları şiddetli ağrılara ve çeşitli komplikasyonlara neden olabilmektedir. Çok fazla ilerleyen diş iltihapı bazı durumlarda ağrıyı kesmektedir fakat ilerledikçe pulpaya zarar vererek enfeksiyonun çene kemiğine ulaşmasını sağlamaktadır. Böylece daha kötü sonuçlarla karşılaşılabilir. Bu yüzden kliniğimize gelerek Konya kanal tedavisi ile ağrısız ve uzun süreli kullanabileceğiniz bir tedavi yaptırabilirsiniz.

Konya Kanal Tedavisi Fiyatları 2021 - Endodonti (Kanal Tedavisi)
Konya Kanal Tedavisi Fiyatları 2021 - Endodonti (Kanal Tedavisi)

Konya Kanal Tedavisi - Endodonti Doktoru

Çürüğü veya iltihabı ilerleyen dişlerin kurtarılması için endodonti kliniğimizde Konya Endodonti Doktoru tarafından kanal tedavisi yapılmaktadır. Kliniğimizde yapılan kanal tedavisi, lokal anestezi eşliğinde ve ağrısız olmaktadır. Bazı enfeksiyonlu dişlerde uyuşma sorunu yaşayan hastalar için de kliniğimizde gelişmiş uyuşturma şekilleriyle hastanın hiçbir ağrı hissetmemesi sağlanmaktadır. Tedavi sonrasında hastanın herhangi bir ağrı çekmemesi için endodonti doktorumuz tarafından hastaya uygun ağrı kesiciler önerilmektedir. Kliniğimizde yapılan kanal tedavileri genelde tek seansta bitmektedir. Fakat dişteki iltihap durumuna göre bazı durumlarda iki veya üç seans da sürebilmektedir. Bu gibi durumlarda ilk seansta temizlenen diş köküne uygun antiseptik pansumanlar koyulup üzerine geçici dolgularla üzeri kapatılır. Kliniğimizde yaptırdığınız kanal tedavisi ile dişinizi uzun seneler boyunca rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

  1. İlk olarak iltihabın boyutunu görmek için kliniğimizde röntgen çekilerek dişte ve çevresinde ne kadar bir hasar olduğuna bakılmaktadır. Daha sonra herhangi bir ağrı olmaması için hastaya uygun lokal anesteziler uygulanmaktadır.
  2. Diş etrafına bölgeyi tükürüklerden uzak tutmak için su geçirmez malzemeler yerleştirilir. Daha sonra iltihaplı bölgeye ulaşılarak bölge enfeksiyondan uzaklaştırılır.
  3. Daha iyi bir çalışma için diş kanalının genişletilmesi gerekir. Kliniğimizde her hastaya uygun olan kanal eğeleme aletleri ile bu işlem gerçekleştirilir. Bu işlem sırasında oluşan döküntüleri temizlemek adına uygun bileşenlerle temizleme işlemi gerçekleşir.
  4. İyice temizlenen diş kliniğimizde bulunan uygun bileşenlerle sızdırma olmayacak şekilde doldurulur. İşlem sonunda oluşan delik kapatılarak kanal tedavisi bitirilir.

Şimdi Randevu Al

Yol Tarifi

Destek Hattı